Dodavatelé

Ochutnejte poctivě ošetřený Kousek Piva a k němu si vyberte některé z našich malých jídel.
Atmosféra pivnice přímo v centru Liberce. To je Výčep.

Melememaso

Paštikárna Melememaso vznikla v roce 2017 nápadem kamarádů Honzy a Tomáše. Vše odstartovals Tomášova domácí paštika s pšeničným pivem, kterou můžete u nás mimo jiné ochutnat. Následovala práce, zkoušení, ochutnávání, porovnávání a za dva roky kluci připravují více než desítku produktů, které vyrábějí z nejlepších surovin, které pečlivě vybírají. A že to dělají opravdu dobře, ukazuje fakt, že v letošní soutěži Great Taste Awards, gastronomické obdobě filmového Oscara, získali s husí paštikou s Bordeaux nejvyšší, tříhvězdičkové ocenění. 

www.melememaso.cz

LemonApe

Limonády LemonApe, s označením Regionální produkt Polabí, se vyrábí v Kersku a přináší ty nejlepší vlastnosti citronu bez umělých sladidel, aromat a konzervantů. Základem jsou zralé sicilské citrony, lisované za studena. Důležité je, že LemonApe se nevaří jako sirup, čímž si zachovává všechny vitamíny a další důležité látky. U nás můžete ochutnat vždy alespoň tři ovocné nebo bylinné příchutě. 

www.lemonape.cz

Destilérie Svach

Svachův dvůr je pestrý areál, ve kterém najdete nejen destilérku, ale i hotel, lázně, čokoládovnu a pivovar. Při výrobě destilátů se všechny plody ručně přebírají, odstopkují a teprve potom putují na linku k drcení a odpeckování. Tento náročný a pracný postup je důležitý pro vysokou kvalitu kvasu. Řízené kvašení, kdy se tanky s kvasem mohou zahřívat nebo zchlazovat, je zase zásadní pro jemnou a harmonickou chuť. Ve stálé nabídce najdete více než desítku destilátů: destiláty zlaté edice zrající v sudech, likéry a sezónní speciality jako například Tuzemák či Vaječný koňak. Na podzim roku 2019 pak spatří světlo světa originální Svach’s Old Well Whisky. 

www.svachovka.cz

Liberecká pražírna

Malá pražírna a prodejna kávy v srdci Liberce, dokonce ve stejném domě jako naše restaurace (hospoda). Při pražení kávy, které probíhá přímo na prodejně před zraky zákazníků, se kolem line vůně pražírny. Naleznete zde kávy z různých koutů světa, namátkou Brasil, Cuba anebo třeba China. Kávu můžete na místě rovnou ochutnat v podobě vašeho oblíbeného nápoje a poté si sáček zrnkové či namleté odnést domů. Kávu zde praží pátým rokem. 

www.libereckaprazirna.cz

Kousek Piva

Řemeslný pivovar otevřený v roce 2017 najdete ve zrekonstruovaném areálu bývalého Hirschmannova mlýna. Hlavní sládek Jan Šlechta používá pro vaření převážně české suroviny. Moderní, ale klasická technologie umožňuje tradiční způsob výroby, tedy kvašení v otevřených kádích a zrání v ležáckých tancích pro piva plzeňského typu. Zároveň využívá CKT pro piva svrchně kvašená. Kousek Piva, to je čistá vůně, jednoznačná chuť a dobrá pitelnost. 

www.kousekpiva.cz

Honzíkova pekárna

Ve stejném areálu, ve kterém sídlí Kousek Piva, najdete i Honzíkovu pekárnu. Malá řemeslná pekárna připravuje každý všední den několik druhů sladkého a slaného pečiva. V nabídce je také bezlepkové pečivo a můžete si zde koupit i kvalitní mouku Pernerku. 

Honzíkova pekárna

Naše piva

Kousek Jedenáctky

Světlý spodně kvašený ležák je lehký a osvěžující. Jeho střední plnost dokonale vyrovnává hořký konec.

Stupňovitost: 11% EPM, Hořkost: 35 IBU, Alkohol: 4,7% obj.

Kousek Dvanáctky

Polotmavý spodně kvašený ležák s medovou barvou. Za nádhernou barvou stojí karamelový slad, který se společně s jemnou hořkostí lehce objevuje v chuti.

Stupňovitost: 12% EPM, Hořkost: 33 IBU, Alkohol: 5,0% obj.

Kousek Ale 14

Světlé svrchně kvašené silné pivo, chmelené především australským chmelem Galaxy, který krásně propojuje hořkost a ovocné tóny ve vůni.

Stupňovitost: 14% EPM, Hořkost: 52 IBU, Alkohol: 6,0% obj.

Host Výčepu

Na čtvrtém kohoutu bude na čepu buď speciální várka Kousku Piva, nebo Vám představíme jiný zajímavý minipivovar či pivní styl.

K příležitosti otevření narazíme spodně kvašené pivo s černým rybízem!